پرداخت استفاده شبکه اجتماعی اخبار سیاسی و اجتماعی

پرداخت: استفاده شبکه اجتماعی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث محاکمه دانشجوی دکتری به اتهام دزدی حدی

دانشجوی دکترای معماری و همدستانش به اتهام دزدی حدی 500 میلیون تومانی از خانه‌های شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه ایستادند.

محاکمه دانشجوی دکتری به اتهام دزدی حدی

محاکمه دانشجوی دکتری به اتهام دزدی حدی

عبارات مهم : میلیون

دانشجوی دکترای معماری و همدستانش به اتهام دزدی حدی 500 میلیون تومانی از منزل های شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه ایستادند.

به گزارش جام جم، اوایل پاییز 92 پلیس پایتخت با تماس های مردمی از دستگیری دو سارق هنگام دزدی از منزل ای در شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران باخبر شد. هر دو سارق برادر بودند و به ارتکاب چند فقره دزدی میلیونی از منزل ها اعتراف کردند. چند روز بعد نیز همدستشان خود را به پلیس معرفی کرد تا بازجویی ها وارد مرحله ای تازه شود. سارقان ابتدا با پرسه زدن در کوچه ها، منزل های خالی را شناسایی می کردند و سپس از روی دیوار می پریدند و با تخریب در ورودی وارد منزل ها شده است و پول نقد، طلا، فرش و اموال باارزش را می دزدیدند.

محاکمه دانشجوی دکتری به اتهام دزدی حدی

دادسرای تهران، ارزش اموال سرقتی را 500 میلیون تومان برآورد و پرونده را با کیفرخواست دزدی حدی به دادگاه ارسال کرد. متهمان یک بار در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به قطع ید محکوم شدند ولی دیوان عالی کشور این حکم را رد کرد و پرونده را جهت بررسی دوباره به شعبه هشتم دادگاه به ریاست قاضی حسین اصغرزاده فرستاد.

صبح دیروز، هر سه متهم از زندان به دادگاه انتقال یافته شدند و ابتدا سه شاکی درخواست مجازات کردند. یکی از آنها گفت: «زمان اتفاق قرار بود دخترم عروسی کند ولی متهمان دو تخته فرش، مقادیری طلا و چند ساعت رولکس که پسرم جهت عروسی خواهرش از خارج آورده بود، دزدیدند. ارزش ساعت ها 150 میلیون تومان می شد.» مالباخته دیگر هم گفت: «از منزل من صدها دلار و مقادیری یورو و طلا دزدیده شد.»

دانشجوی دکترای معماری و همدستانش به اتهام دزدی حدی 500 میلیون تومانی از خانه‌های شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه ایستادند.

سپس نوبت به متهمان رسید. ابتدا سعید که قبل از دستگیری در دوره دکترای رشته مهندسی معماری قبول شده است بود با رد اتهام دزدی حدی گفت: «من به پیشنهاد برادر کوچک ترم سامان قبول کردم در دزدی ها شرکت کنم ولی فقط در دو فقره از آنها بودم و وارد منزل ها هم نشدم. آن وقت تازه در دوره دکتری قبول شده است بودم ولی وضع مالی مان خوب نبود.»

سپس سامان گفت: «من چهار فقره دزدی انجام دادم. ابتدا همدستم، احمد از روی دیوار می پرید و در را باز می کرد. سپس از طریق بالکن وارد واحد ها می شدیم و با پیچ گوشتی در را باز می کردیم. بعد هم فرش ها و پول ها را می دزدیدیم ؛ ولی ساعت هایی که یکی از شاکیان می گوید، قیمت آنچنانی نداشت، کسی آنها را از ما نخرید. او می خواهد صد میلیون تومان از ما بگیرد در حالی که اگر پول داشتیم، دزدی نمی کردیم. از منزل اش هم فقط یک تخته فرش دزدیدیم. برادرم سعید هم فقط بیرون می ایستاد و نقشی در دزدی ها نداشت.»

پس از این دو برادر، احمد در جایگاه ایستاد و گفت: «من و سامان در سربازی هم خدمتی بودیم. هنگام دزدی ها، سعید بیرون می ماند تا اگر صاحبخانه ها رسیدند، خبرمان کند. من از روی دیوار می پریدم و در را باز می کردم. از کل دزدی ها فقط شش میلیون تومان نصیبم شد.» هر سه متهم در آخر دادگاه درخواست بخشش کردند و سعید، دانشجوی دکتری گفت: «ما اوضاع مالی مناسبی نداشتیم به خاطر همین پذیرفتم در دزدی ها باشم.» حکم دادگاه بزودی صادر می شود.

محاکمه دانشجوی دکتری به اتهام دزدی حدی

واژه های کلیدی: میلیون | دادگاه | میلیونی | پلیس پایتخت | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs